Co warto wiedzieć, gdy sprzedajemy nowe mieszkania Gdańsk?

Kupić czy wynająć - oto jest pytanie. Przed takim problemem staje wiele osób, choć w dobie kryzysu coraz mniej osób na kupno mieszkania może sobie pozwolić. Są jednak i takie osoby, które nie tylko stać na kupno nowych mieszkań Gdańsk, lecz także na zakup domu jednorodzinnego.

Po zakupieniu domu, mieszkanie na osiedlu mieszkaniowym, nawet najbardziej nowoczesnym, okazuje się zbędne. Jeśli mamy dzieci, możemy mieszkanie przytrzymać do czasu aż dorosną, przez ten czas je wynajmując. Jeśli jednak nie mamy komu mieszkania przekazać, a w dodatku zależy nam na dodatkowej gotówce, najlepiej mieszkanie sprzedać.

Jak skutecznie przygotować mieszkanie do sprzedaży? Przede wszystkim, warto jest je odnowić - zwłaszcza pomalować ściany. Jeśli mieszkanie było przez długi czas wynajmowane przed sprzedażą, remont może okazać się koniecznością. Ściany najlepiej malować na kolory uniwersalne, neutralne, tak, aby nowy właściciel bez trudu mógł dopasować najlepszy według jego gustu kolor, przearanżowując wygląd i układ mebli w pomieszczeniu.

W dzisiejszych czasach, standardem w każdym mieszkaniu są okna plastikowe. Jeśli takich w sprzedawanym mieszkaniu nie wstawimy, będziemy musieli obniżyć cenę mieszkania.

Chcąc sprzedać mieszkanie, możemy skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Takie biuro zadba o przygotowanie oferty i znalezienie kupującego. Skorzystanie z oferty biura nieruchomości oznacza jednak konieczność wniesienia opłat zarówno za stworzenie oferty, jej udostępnienie klientom, prezentację mieszkania. Prowizja pobierana jest także za pomyślnie zakończoną transakcję.

Jeśli jednak nie chcemy przeznaczać wysokich prowizji za opłacenie usług biura nieruchomości, możemy spróbować sprzedać mieszkanie bezpośrednio. W tym celu dobrze jest przygotować ciekawą ofertę - zadbać o dokładny opis mieszkania, zdjęcia. Ogłoszenie możemy umieścić w Internecie, a także w prasie. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo kupca na mieszkanie wcale nie jest tak łatwo znaleźć.

Osoby poszukujące mieszkań do kupienia w Trójmieście, na ogół wolą skorzystać z ofert nowe mieszkania Gdańsk u dewelopera. Mimo że mieszkania na rynku wtórnym są na ogół tańsze, to właśnie nowe mieszkania Gdańsk cieszą się większa popularnością.

Wpływ mają na to ciekawe lokalizacje i liczne udogodnienia, jakich na próżno możemy szukać w mieszkaniach na osiedlach z wielkiej płyty. Wśród takich udogodnień jest przede wszystkim monitoring, parkingi podziemne bądź naziemne, ogrodzone place zabaw, a nawet bliski dostęp do sklepów, aptek, klubów fitness, oddziałów banków czy zakładów fryzjerskich.

Takie udogodnienia pozwalają na zaspokojenie potrzeb różnego typu mieszkańców - od małych dzieci, dla których na terenie osiedli organizuje się kluby malucha, aż po ludzi starszych, którym gwarantuje się funkcjonalne mieszkania z przestronnymi klatkami schodowymi, windami i dogodnymi podjazdami. Deweloperzy coraz częściej budują niektóre osiedla z myślą przede wszystkim o seniorach.

Najczęściej takie osiedla lokowane są w spokojnych, cichych dzielnicach, blisko parków, lasów, a także sklepów, aptek, przychodni lekarskich. Takie osiedla przystosowane są dla osób starszych, a także dla niepełnosprawnych. Na ogół są nisko piętrowe, tak, aby nie było trudności z wchodzeniem po schodach na wysokie piętra.

Ceny za nowe mieszkania Gdańsk są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć zarówno mieszkania tańsze, jak i takie, za które zapłacimy nawet ponad 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Published by